AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sırakaya, yurt dışındaki vatandaşlara yeni yıl müjdesini verdi

  • Güncelleme: 25.12.2023 18:13
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sırakaya, yurt dışındaki vatandaşlara yeni yıl müjdesini verdi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Dış İlişkiler Başkanı ve İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya, yurt dışından emekli olup uzun süre Türkiye'de yaşayan vatandaşların geçici olarak Türkiye'ye getirdikleri taşıtlarına ilave 730 gün süre verilmesine yönelik düzenlemenin yeni yılda yürürlülüğe gireceğini müjdesini duyurdu.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Sırakaya, yurt dışında yaşayan Türk toplumuna verdikleri sözleri tuttuklarını vurguladı.

Yeni yılın ilk müjdesinin yurt dışı emeklileri için olduğunu belirten Sırakaya, şunları kaydetti:

"Yeni yılın ilk müjdesi yurt dışı emeklilerimiz için. Yurt dışından emekli olup uzun süre Türkiye'de kalan vatandaşlarımızın geçici olarak ülkeye getirdikleri taşıtlar için 730 güne kadar süre ve bu sürenin tamamı kullanıldıktan sonra yurt dışından emekli olan vatandaşlarımızın taşıtıyla yeniden yurt dışına çıkış yapmasına gerek olmaksızın bir defaya mahsus olmak üzere 730 güne kadar ek süre verilmesine yönelik düzenlememiz 2024'te yürürlüğe giriyor."

Sırakaya ayrıca, yurt dışından getirilen cep telefonlarına ilişkin de yeni düzenlemeye şöyle paylaştı:

"Yeni düzenlemeyle yurt dışından gelen mobil cihazlar için Türkiye'de 120 gün olan kullanım süresi 180 güne çıkartılıyor. Yurt dışı cep telefonlarına e-Devlet üzerinden 'geçici haberleşme' başvurusu yapılmasıyla Türkiye'de kullanım süresi 2 defaya mahsus olarak 30’ar gün uzatılabilecek."