DİTİB Eyüp Sultan Camii'nde hat sanatı kursu büyük ilgi görüyor

  • Güncelleme: 11.05.2024 00:08
DİTİB Eyüp Sultan Camii'nde hat sanatı kursu büyük ilgi görüyor

Kuzey Ren Vestfalya eyaletinin Wetter beldesinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Eyüp Sultan Camii’nde açılan kursta, kadınlar hat sanatını öğreniyor. 

Essen DİTİB Eyalet Bölge Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Hemer bölge sorumlusu Emine Menlik'in öncülüğünde gerçekleşen kursa, çevre cami kadınlar kolu üyeleri katıldı.

Kadınlar kursta hem hoş vakit geçiriyor hem de hat sanatını öğreniyor

Dört aşamadan oluşan hat kursunda hoş vakit geçiren kursiyerler, ilk aşamayı başarıyla tamamlayarak katılım belgelerini aldı. Kurs boyunca, katılımcılar kitap ayraçları ve isimler üzerinde çalışmalar gerçekleştirdi.

Kursiyerlere katılım belgelerini takdim eden kaligrafi ve hat sanatı eğitmeni Muhammet Tanrıkulu, kursiyerleri başarılı bulduğunu ve dört aşamanın sonunda kursiyerlerin öğrendiklerini öğretebilecek düzeye gelebileceklerini söyledi.

Hat kursunun ilk aşamasına katılan ve memnun kalan 16 kursiyerin arasında 12 yaşındaki Elifnaz ile 70 yaşındaki Hacer hanım, bir sonraki kursu heyecanla beklediklerini ifade etti.  

Kadınların kursta hem eğlendiğini hem de hat sanatını öğrendiğini dile getiren Menlik, kursun düzenlenmesine imkân sağlayan Wetter DİTİB Eyüp Sultan Camii yönetimine ve hazırlıklara katkı sunan kadınlar koluna teşekkür etti.

Ercüment Aydın / Köln