DİTİB’in ilk hac kafilesi Köln Havalimanı’nda güllerle karşılandı

  • Güncelleme: 27.06.2024 01:23
DİTİB’in ilk hac kafilesi Köln Havalimanı’nda güllerle karşılandı

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) 2024 Yılı Hac Organizasyonu kapsamında kutsal topraklara Almanya’dan giden hacılar, Köln Havalimanı’nda güllerle karşılandı.

Kutsal topraklardaki görevlerini tamamlayan hacılar, sabah saatlerinde Cidde’den İstanbul üzeri tarifeli uçakla Köln Havalimanı'na geldi.

Mübarek toprakları görmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen hacılar, havalimanında gelen yolcu salonunda aileleri ve yakınları karşılarken duygusal anlar yaşandı. “Hac ibadetinin güzel geçtiğini, anlatılmaz yaşanır. Allah herkese nasip eylesin” diyerek duygularını paylaştı.

Karşılamada Köln DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanı Ahmet Sinan Kara tarafından hacılara gül takdim edildi.

Hoş geldiniz diyerek, hacıları karşılayan Kara, “Meşakkatli bir yolculuğun ardından hacılarımızı yoğun bir kalabalığın katılımıyla güllerle karşıladık. Hacılarımızın sevinç ve mutluluğuna şahit olduk. Hacılarımızın ibadetlerini memnuniyet içerisinde sorunsuz bir şekilde tamamlamaları bizi mutlu etti. Hacılarımızın ibadetlerinin makbul, hacının mebrur olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

Hacılar, ibadetlerini sorunsuz bir şekilde tamamlayarak Köln’e dönmenin mutluluğunu yaşarken, kendilerini güllerle karşılayan Köln DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanı Ahmet Sinan Kara’ya da teşekkür ettiler.

Ercüment Aydın / Köln