EGETÜRK tüm çalışanlarına Covid-19 testi yaptırıyor

  • Güncelleme: 21.01.2021 21:30
Avrupa’da üretimini kendi tesislerinde yapan en büyük sucuk, salam, pastırma üreticisi ve piyasanın lideri Egetürk, Pandemiye karşı tüm çalışanlarına haftada iki gün olmak üzere Covid-19 testi yaptırıyor.
EGETÜRK tüm çalışanlarına Covid-19 testi yaptırıyor


Avrupa’da üretimini kendi tesislerinde yapan en büyük sucuk, salam, pastırma üreticisi ve piyasanın lideri Egetürk, Pandemiye karşı tüm çalışanlarına haftada iki gün olmak üzere Covid-19 testi yaptırıyor.

Konuyla ilgili bir basın açıklaması yapan şirket CEO´su ve genel müdürü Ahmet Eden şunları söyledi:

“Öncelikle 2021 yılının tüm dünyaya sağlık, huzur ve mutluluklar getirmesini diliyorum. Egetürk ailesi olarak bizler ve bu ürünlerin üretimine emeği geçen tüm çalışanlarımızın gayreti ile kaliteli ve sağlıklı üretim yaparak, ürünlerimizi tercih eden tüketicilerimize layık olabilmek içindir.

Pandeminin ilk çıktığı aylarda durumun çalışanlarımıza sorun yaratmaması için ücretli olarak mevcudumuzun yarısını dönüşümlü olarak evlerine gönderdik. Yani Almanya’da ilk radikal önlemleri biz başlattık diyebiliriz.

GÜNLÜK TEST SONUÇLARI
Firmada olan arkadaşlarımızın da azami mesafe kurallarına uyması için gerekli ortamları çok kısa bir sürede oluşturduk. İlerleyen günlerde bu tedbirlerin yanı sıra çalışanlarımızın ve ailelerinin sağlığını korumak için fabrikamızda haftada iki gün Corona testi yaptırmaya başladık ve bunu aynı şekilde devam ettirmekteyiz. Hastaneler, doktorlar ve kurumlara hizmet veren resmi bir laboratuvar ile yaptığımız özel anlaşma kapsamında, çalışanlarımızın testleri yapılıyor ve aynı gün sonuçlar bizlere ulaşıyor. Tüm bu aşamalar ise resmi kurumların gözetimi altında yapılıyor ve onlar tarafından denetleniyor.

GÜVENİLEN MARKA
Türkiye’den hediye olarak artık Egetürk sucuklarının sipariş edilmesi ve markaya duyulan güven hakkında Eden: “Ürünlerimize olan bu ilgi ve taktiri bizlerde görmekte ve duymaktayız. Bu bizim sorumluluğumuzu ve daha iyi olabilmemiz için gerekli motivasyonu arttıran en büyük itici gücümüzdür. Ürünlerimizi tercih eden vatandaşlarımızın memnuniyetine layık olmak için çalışmak, bizler için bu güveni yaratmadaki en önemli anahtardır. Bu güven, kaliteden vazgeçmemeyi, sağlıklı ürünleri yavrularımıza gönül rahatlığı ile yedirebilmeyi sağlayabilmekten geçer.

Egetürk ailesi olarak fabrikamızda her bölümde emeği geçen tüm kademelerdeki çalışanlarımız aynı duygu ve düşüncede kenetlenmiştir. Firmamıza emeği geçen her bir çalışanımızın bu duygu ve sorumlulukta olması ürünlerimize olan güvenin anahtarıdır” dedi.