Mete Ailesinden Taziye ve Teşekkür Mesajı

  • Güncelleme: 19.07.2022 22:40
Mete Ailesinden Taziye ve Teşekkür Mesajı

Mete ailesi, Batı Trakyalı Türk Azınlığın ileri gelenlerinden İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete’nin vefatı dolayısıyla cenazeye katılan ve taziyede bulunanlara teşekkür etti

İlahiyatçı Kaan Kürşat Baki, hocası, meslektaşı ve kayın babası Merhum Ahmet Mete’nin vefatının ardından bu süreçte başsağlığı dileklerini ileten ve acılarını paylaşan herkese sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla Mete ailesi adına teşekkür etti.

Baki, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Öncelikle yoğun programları sebebiyle cenaze törenine katılamasalar da telefonla arayıp baş sağlığı dileyen Anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sn. Kemal Kılıçdaroğlu, Dışişleri Bakanı Sn. Mevlüt Çavuşoğlu, İBB Grup Başkan Vekili ve Esenler Belediye Başkanı Sn. Mehmet Tevfik Göksu, YTB Başkanı Sn. Abdullah Eren, UMAD Derneği Başkanı Sn. Abdulvahap Ekinci, ABTTF Başkanı Sn. Halit Habipoğlu, IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün, Bayburt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Sn. Prof. Dr. Tevhit Ayengin ve sosyal medyadan yaptıkları paylaşımlarla desteklerini sunan T.C. İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu, İBB Başkanı Sn. Ekrem İmamoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Sn. Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Sn. Temel Karamollaoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Sn. Ahmet Davutoğlu, Deva Partisi Genel Başkanı Sn. Ali Babacan, Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Sn. Mustafa Sarıgül, IGMG Hessen Bölge Başkanı Sn. Bilal Kaçmaz, DİTİB Genel Başkan Yardımcısı Sn. Ahmet Dilek, T.C. Essen Başkonsolosu Sn. Sezai Tolga Şimşir, Avrupanın Sesi Gazetesi Sn. Mehmet Hassan, Türkiye Cumhuriyeti İletişim Başkanı Sn. Fahrettin Altun, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Sn. Ömer Çelik, Zafer Partisi ve diğer tüm destek veren büyüklerimize teşekkürlerimizi borç biliyoruz.

Tüm işleri ve yoğunluklarına rağmen bu acı günümüzde yanımızda olan; başta rahmetli babamızın dostu TBMM Başkanı Sn. Prof. Dr. Mustafa Şentop, Diyanet İşleri Başkanı Sn. Prof. Dr. Ali Erbaş,TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Sn. Hakan Çavuşoğlu, BBP Genel Başkanı Sn. Mustafa Destici, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sn. Faik Öztrak, Bulgaristan Başmüftüsü Sn. Mustafa Aliş Hacı, İmam Ebu Hanife ve İmam Maturidi Araştırma Vakfı Başkanı ve Çatalca Vaizi Sn. Dr. Muhammet Masum Vanlıoğlu, Türkiye’nin Atina Büyükelçisi Sn. Burak Özügergin, T.C. Gümülcine Başkonsolosu Sn. Murat Ömeroğlu, Edirne Belediye Başkanı Sn. Recep Gürkan, Trakya Üniversitesi Rektörü Sn. Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sn. Prof. Dr. Murat Türkyılmaz, TİKA Başkan Yardımcısı Sn. Mahmut Çevik, Edirne Milletvekili Sn. Dr. Fatma Aksal, Kırklareli Belediye Başkanı Sn. Mehmet Siyam Kesimoğlu, Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Sn. Dr. Ali Cengiz Kalkan, Edirne Müftüsü Sn. Alettin Bozkurt, Edirne Müftü Yardımcısı Sn. Adem Özsoy, Keşan Belediye Başkanı Sn. Mustafa Helvacıoğlu, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Sn. Cüneyt Yüksel, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Müftüsü Sn. İbrahim Şerif, İskeçe Milletvekilleri Sn. Hüseyin Zeybek ve Sn. Burhan Baran, Mustafçova Belediye Başkanı Sn. Rıdvan Deli Hüseyin, Kozlukebir Belediye Başkanı Sn. Rıdvan Ahmet, Batı Trakya Türklerinin Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkan ve Yöneticileri, İskeçe Müftülüğü Din Görevlileri ve Merhum Müftümüz Ahmet Mete’nin yakın çalışma arkadaşları Müftü Yardımcıları Ahmet Hraloğlu ve Fatma İmam, Secdat Küçük, Ali Ferhat, Emine Palazlı, Ridvan Topçu, Mustafa Kamu, Mustafa Trampa, Aile yakınımız Hüseyin Cihan, Birkaç gündür devam eden ve geçiş güzergahında bulunan aktiviteleri düzenleme konusunda kilit rol oynayan İskeçe Belediye Başkanı Sn. Manolis Tsepelis, yardımcıları Sn. Levent Karaosman ve Sn. Suha Bekiroğlu, cenaze boyunca yol güzergahını düzenleme ve güvenliği sağlama konusunda yardımcı olan emniyet güçlerine ve cenazeye katılımlarıyla sevgisini gösteren Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı halkına teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Hastalığın teşhisinden son nefesini teslim edene kadar, sürekli takipte olan ve kendi değerli vakitlerinden feragat edip özel ilgi gösteren merhum babamız Ahmet Mete'nin doktoru Hüseyin Baltacı'ya da teşekkür eden Baki,

“Tedavisi Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde devam ederken her türlü imkanı seferber eden ve kendi hastası olarak kabul eden Trakya Üniversitesi Rektörü ve Göğüs Hatalıkları Uzmanı Sn. Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na, hastalık teşhisinden sonra en iyi tedavinin uygulanması için şahsen ilgilenen ve bizzat muhatap olan Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı Başkanı Sn. Prof. Dr. İrfan Çiçin'e, Radyasyon Onkolojisi Anabilim Dalı Başkanı Sn. prof. Dr. Hasan Murat Çaloğlu'na, Trayka Üniversitesi Hastane Müdürü Muzaffer Tudan'a, güleryüzlerini hiçbir zaman esirgemeyen hastane doktorlarına, personeline ve hemşirelerine teşekkürlerimizi sunarız.

Bir hastayı tedavi etmekten ziyade dava adamını, İskeçe'nin dini önderini ayakta tutabilmek için bütün gayretlerini gösterdiklerine biz aile olarak şahit olduk” ifadelerini kullandı.