Saldırıya uğrayan Türk bayana Göka’dan geçmiş olsun ziyareti

  • Güncelleme: 18.09.2020 23:19
Saldırıya uğrayan Türk bayana Göka’dan geçmiş olsun ziyareti

AK Parti Almanya Temsilcisi Meryem Göka, bisikletli ırkçı bir Alman tarafından yere itilerek başörtüsü çıkarılan, Ayşe Arslan'a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Kuzey Ren Vestfalya eyaletine bağlı Velbert şehrinde bisikletli ırkçı bir Alman tarafından saldırıya uğrayarak darp edilen Ayşe Arslan'a AK Parti sahip çıktı.

Velbert şehrinde hasta bakıcı olan çalışan üç çocuk annesi Ayşe Arslan (40), tekerlekli sandalye ile bakıcısı olduğu yaşlı Alman kadını gezdirirken ırkçı saldırıya maruz kalmış ve darp edilmişti.

sokak ortasında defarca yumruklanan ve bisikletle kafasına vurulan Ayşe Arslan’ı evinde ziyaret eden AK Parti Almanya Temsilcisi Meryem Göka, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Bu saldırının insan hakları ihlali olduğuna vurgu yapan Göka, saldırı görüntülerini gördüğünde irkildiğini, şok olduğunu söyledi.

Almanya’da ve Avrupa’da genel olarak artak ırkçılıktan endişe duyduklarını söyleyen Göka, “Sözde ve her imkanda demokratik dersi vermeye çalışan Avrupa ırkçılıkta sınıfta kalmıştır. Bu çok büyük çelişkidir. Aslında en çok sesi kendilerinin çıkarması gerekiyor” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti her zaman vatandaşının yanında olduğunun altını çizen Göka, “Bu bir insan hakkı ihlalidir. Artan ırkçılığı net olarak görüyoruz. Ayşe hanım ve ailesinin olaydan etkilenmişti. Geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı.

Yaşadığı ırkçı saldırıdan etkilenen Ayşe Arslan'da ziyaetten dolayı Göka’ya teşekkür etti. Arslan, “Devletimiz bizi yanlız bırakmadığı için mutluyuz. Sahipsiz olmadığımızı gördük” dedi.